وقتی صحبت از گیمینگ و بازی کردن می‌شود، بیشتر ما یاد کامپیوتر شخصی و کنسول می‌افتیم و گاهی اهمیت وسایل جانبی دیگر را فراموش می‌کنیم. بازی‌های ویدیویی هر چقدر که با گیم‌پلی‌های خوبشان سرگرم کننده هستند و با گرافیک خیره‌کننده هوش از سرمان می‌برند، مملو از آواها و موسیقی‌های گوش‌نوازی نیز هستند که شنیدن آن‌ها بدون داشتن یک هدست خوب کمال لذت را منتقل نمی‌کند.

هدست گیمینگ و پرمیوم Spearhead VRX شرکت 1More با قیمت حدودی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان یکی از گزینه‌های خوب و البته کمی گران قیمت بازار کشور به حساب می‌آید که البته ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های نوین و جدیدی هم برای ارائه دارد. در ادامه می‌توانید بررسی ویدیویی ویجیاتو از این هدست را تماشا کنید.

(video)
این هدست از تکنولوژی Head Tracking یا همان پایش حرکات سر NX شرکت Waves بهره می‌برد. این تکنولوژی بدین معنا است که Spearhead VRX می‌تواند حرکات سر شما را تشخیص دهد و بسته به جهت، منابع صدا را تغییر دهد. بگذارید با یک مثال کمی توضیح را ساده‌تر کنم؛ اگر در یک بازی ویدیویی اکشن شخصی از سمت چپ شما شلیک کند، با داشتن هدست‌های دیگر به هر جهتی که نگاه کنید، صدا از همان سمت راست می‌آید. اما اسپیرهد با پایش حرکات سر شما این حس را القا می‌کند که محل تولید صدا یکسان و حرکت سر شما روی شنیدن آن کاملا تاثیر گذاشته است. این تکنولوژی به خصوص کاربرد اصلی خود را در تجربه بازی‌های واقعیت مجازی نشان می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های کلی هدست می‌توان به رنج فرکانس ۲۰ تا ۲۰ کیلوهرتز، امپدانس ۳۲ اهمی و حساسیت ۱۰۳ دسی‌بلی اشاره کرد که همه آن‌ها باعث می‌شود صدایی رسا و با کیفیت به گوش‌های شما برسد، هر چند بدون شک این هدست را از لحاظ شفافیت و به خصوص برای شنیدن به موسیقی نمی‌توان با هدست‌های دارای استاندارد Hi-Resolution مقایسه کرد. در عوض وزن نسبتا خوب و ۳۰۴ گرمی آن باعث می‌شود Spearhead VRX در طولانی مدت سر و گوش‌های شما را اذیت نکند.

دور تا دور کاپ‌‌های هدست نیز نوارهای LED به کار رفته است که با کمک نرم‌افزار مخصوص هدست می‌توانید رنگ آن‌ها و حالت نمایش را از بین ۱۶ میلیون رنگ و چندین حالت مختلف انتخاب کنید. این نرم‌افزار همچنین امکان شخصی‌سازی و تغییر تنظیمات EQ را هم در اختیارتان می‌گذارد و تنها نبود چندین پروفایل مختلف احساس می‌شود.